Δημιουργία του Κώστα Δημόπουλου εμπνευσμένη από ένα μικρό ασημένιο πιάτο με ανάγλυφα άνθη και στάχυα. Ο φυσιοκρατικός αυτό τύπος των λουλουδιών εμφανίζεται συχνά σε έργα της ευρωπαϊκής αργυροχοΐας του τέλους του 19ου αι., ενώ τα στάχυα συμβολίζουν την «ευημερία». Ορείχαλκος επιχρυσωμένος Διαστάσεις: Διαμ. 4,5 εκ.
Σχετικά Προϊόντα
Μενταγιόν - Drop
Μενταγιόν - Drop
Πλεκτό περιδέραιο
Νόμισμα του Λέοντος ΣΤ΄
Πολιτική Cookies
Η ιστοσελίδα χρησιμοποιεί cookies και χρησιμοποιώντας την συναινείτε στη χρήση τους σύμφωνα με την πολιτική μας.